Dodatek: Stan wyższy, Rody i Sława

Z Limes Mundi
Skocz do: nawigacja, szukaj

W TRAKCIE PRZYGOTOWANIA

Znane i szanowane rody i barwy

Na grze występuje szereg postaci, wywodzących się ze znanych powszechnie rodów lub w inny sposób wsławiły się w rejonie, sprawiając, że ich barwy są rozpoznawalne. Poniżej znajduje się lista alfabetyczna, ważna dla każdego, kto chcę jakkolwiek się w heraldryce larpa rozpoznawać.

Żegota Piewicz, zwany Żelaznym

Żelazny wywodzi się z rodu hospodarów Rokuszan. Jego brat Igor, pełni rolę grododzierżcy Rokuszan pod władzą Zakonu Krzyżackiego. Żelazny wsławił się walcząc z potwornym niedźwiedziem Lokisem. Brał udział w rzezi Gdańskiej. Brał udział w walkach o Połągę. Brał udział w przewrocie Telszańskim. Był Grododzierżcą Telsz, kiedy znajdowały się pod władza Zakonu Krzyżackiego. Zniesławił się zabierając koronę Jaksy ze świętego gaju, za co zgodnie z prawem stracił rękę.

Sztandar


Aiste Vilmantaite

Aiste wywodzi się podobno w prostej lini od legendarnego bojara Vamdisa. Jest córką Vilmantisa i Peledy. Wsławiła się byciem zaślubioną Perkunasowi, brała udział w walce o Połągę oraz powstaniu Telszeńskim. Zbrukała swoją sławę biorąc udział w spisku przeciwko Kunigasie Jaksie.

Sztandar